top of page

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Na czym polega Makijaż permanentny?

PMU czyli permanent makeup to technika podobna do tatuażu, w której za pomocą sterylnej igły wprowadza się pigment w odpowiednią warstwę skóry. Umiejętnie wykonany makijaż permanentny nie jest na stałe, a z biegiem czasu blednie, wygląda naturalnie gdyż jest dopasowany do urody i kolory skóry oraz włosów klienta.

Dla kogo przeznaczony jest makijaż permanentny?

Jest to metoda makijażu przeznaczona dla każdej osoby pełnoletniej, która chce podkreślić swoją urodę, zniwelować braki we włoskach brwi, wyrównać koloryt ust. Ta metoda makijażu w znaczący sposób zmienia wygląd twarzy dlatego przede wszystkim Klient musi być zdrowy , co poświadcza podczas wywiadu przeprowadzonego przed zabiegiem oraz mus wyrazić świadomą zgodę na jego wykonanie.

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie zabiegu przekłuwana jest ciągłość naskórka co może powodować ból, jeżeli jest on dla klienta dotkliwy możemy użyć podczas zabiegu preparat znieczulający. 

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Najważniejsze aby być zdrowym i zadbać o skórę, która będzie poddana zabiegowi. Na 2 tygodnie przed pigmentacją brwi nie wykonuj henny, nie stosuj odżywek na porost brwi. Przed pigmentacją ust zadbaj, aby nie pojawiła się opryszczka - 3 dni przed zabiegiem przyjmuj lek przeciwwirusowy zakupiony w aptece.

Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem unikaj opalania na słońcu czy w solarium. Staraj się, aby przed zabiegiem nie używać nowych kosmetyków, nie podrażniaj skóry, nie wykonuj peelingów chemicznych. Na 48 godzin nie pij alkoholu ani innych środków odurzających, zaś w dniu zabiegu zrezygnuj też z kawy i innych napojów z kofeiną bądź teiną.

Jak wygląda zabieg?

Abym mogła przystąpić do zabiegu muszę mieć pewność, że klient jest zdrowy i nie występują żadne przeciwwskazania do jego wykonania. Dlatego najpierw przeprowadzam z klientem krótką rozmowę i proszę o wypełnienie Karty Klienta - która znajduje się na dole strony do pobrania. Jeżeli wszystko się zgadza ustalam z klientem jego oczekiwania i przystępuję do wykonania rysunku wstępnego oraz doboru barwnika. Po ich akceptacji przez klienta przechodzę do pigmentacji, która trwa ok 2 godzin. Na całą wizytę z wywiadem i rysunkiem wstępnym należy zarezerwować ok 3 godzin. 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Efekt utrzymuje się do 2 lat, wyłuszczanie się pigmentu to naturalny proces dlatego z czasem makijaż blednie. Czas utrzymania makijażu zależy od wielu czynników m.in. typu skóry, wieku, codziennej pielęgnacji, metabolizmu czy wykonania tzw. dopigmentowania.

Jak wygląda makijaż permanentny bezpośrednio po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu kolor makijażu jest intensywny. Barwnik został umieszczony w odpowiedniej warstwie skóry, jednak nie został jeszcze pokryty naskórkiem – do tego dochodzi podczas procesu wygajania. Proces ten trwa ok. 6 tygodni. Po tym czasie efekt będzie delikatniejszy.

Jak dbać o makijaż po zabiegu?

Najważniejsze jest, aby zadbać o higienę i być delikatnym. W pierwszych godzinach po zabiegu, może występować zaczerwienienie i obrzęk, w miejscu gdzie zabieg był wykonywany. W tym czasie należy miejsce te przemywać (ale nie pocierać) jednorazowym wacikiem nasączonym przegotowaną wodą i dobrze wyciśniętym. Często myj ręce i unikaj dotykania obszaru, na którym wykonano zabieg, zmeń pościel oraz ręczniki na czyste. Po pojawieniu się błonek (tzw. strupków) należy uważać, aby ich nie oderwać - powinny odpaść samodzielnie. Ne skub ch i nie drap, unikaj wykonywania peelingu. Możesz stosować  odpowiedni preparat pielęgnacyjny, który dobierzemy w trakcie wizyty. Szczegółowe zalecenia przekazuję w dniu zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

- nie przychodź na zabieg chora, ani przeziębiona – organizm wytwarza wtedy przeciwciała i rezultat może być daleki od oczekiwanego. Zadzwoń, dla Twojego dobra przełożymy wizytę na inny termin;

- ciąża i okres karmienia;

- żółtaczka typu A, B, C, HIV i choroby zakaźne;

- nieustabilizowana cukrzyca ( jeżeli jest ustabilizowana , bierzesz leki- skontaktuj się ze mną, na podstawie szczegółowego wywiadu podejmę decyzję o zabiegu)

- stany zapalne w pigmentowanym obszarze, choroby skóry, aktywna opryszczki, cera mocno trądzikowej

- łuszczyca i nieleczony ŁZS

- używania odżywek do rzęs/ brwi. Odżywiają one włos poprzez silne ukrwienie cebulki włosa, co za tym idzie naczynia są rozszerzone i istnieje ryzyko rozlania pigmentu.

- jeżeli przyjmujesz jakieś leki sprawdź czy nie mają działania przeciwzakrzepowego, rozrzedzającego krew (nawet leki typu „gripex” czy aspiryna)

- nie spożywaj alkoholu i narkotyków dzień przed zabiegiem

I NAJWAŻNIEJSZE : - nie zatajaj informacji dot. przeciwwskazań, jeżeli chcesz aby rezultat zabiegu był satysfakcjonujący.

bottom of page